Tady začíná tvůj příběh

Proč studovat právě na Ostravské univerzitě?

Na Ostravské začne tvůj příběh

Jaký ten příběh bude, už je jen na tobě. Víme ale jistě, že bude jedinečný, plný nových zážitků, přátel a výzev. Vytvoříme ti ty nejlepší podmínky, podpoříme tě, kdykoliv to bude potřeba. V pozitivní atmosféře se budeš moct soustředit jak na úzkou oblast svého studijního zájmu, tak na propojení nejrůznějších atraktivních oborů. Studentské spolky tě navíc rády zapojí do svých aktivit.

 

S Ostravskou zkrátka nastartuješ svůj studijní, společenský i kariérní život. A pořádně si to užiješ.

Tady je 10 důvodů, proč právě Ostravská:

1

Nebudeš jen číslem, vynikne tvoje osobnost

Na Ostravské za tebou budeme stát, na individuálním přístupu si totiž zakládáme. Aktivně vyhledáváme příležitosti, jak zvyšovat kvalifikaci našich studentů. Na každé z šesti fakult tě budou učit a inspirovat špičky ve svém oboru se smyslem pro kreativitu. Také díky nim nabízíme individuální přístup a podporu všem, kteří mají své vize a nebojí se za nimi jít.

Vítej ve světě, kde na tobě univerzitě záleží, kde nejsi číslem, ale osobností!

2

Nasměruješ svou kariéru správným směrem

Potřebuješ si ujasnit, k čemu máš největší předpoklady, jaký obor si vybrat a v jakém směru se vzdělávat a rozvíjet? Prostě, v čem jsi nejlepší? Pomůžou ti zkušené expertky z našeho Poradenského a kariérního centra. Jsou tady pro studenty, ale i naše uchazeče a absolventy.

Díky řadě kreativních nástrojů a technik ti pomohou odhalit skryté předpoklady a správně nasměrovat tvůj talent. A když už máš jasno, připraví tě i prakticky: poradí ti s životopisem, sebeprezentací i s plánováním osobního rozvoje.

Pomůžeme ti objevit, co v tobě je. Bude jen na tobě, jak toho využiješ.

3

Získáš zkušenosti i cenné kontakty s praxí

Nevíš, jestli ti nabyté znalosti a akademický titul budou stačit k získání vysněné práce? Neměj strach. U nás už v průběhu studia získáš potřebnou praxi, která je nedílnou součástí výuky na všech fakultách.

A dalších příležitostí, jak obohatit svůj životopis, je celá řada. Co takhle spolupracovat přímo s univerzitou a podílet se na organizaci akcí, vědeckých projektech nebo na obsahu univerzitního magazínu? Všechno je možné! Kromě nových zkušeností získáš také nové přátele.

Dále umíme tvoje teoretické znalosti a zkušenosti propojit i s našimi partnerskými organizacemi a zaměstnavateli. Máš zájem  o brigádu nebo stálé zaměstnání? Obojí najdeš na JobTeaseru, živém kariérním portále Ostravské univerzity.

Vybavíme tě vším, co budeš pro svou kariéru potřebovat.

4

Budeš studovat v moderním zázemí

Sázíme na to, že moderně vybavené prostředí budí v lidech inspiraci a vytváří příjemné podmínky pro studium i vědeckou práci. Špičkově vybavené laboratoře, lékařské přístroje, tlumočnické laboratoře. Přesně takové zázemí univerzita na svých fakultách má a neustále jej rozvíjí.

Lékařská fakulta nabízí například svým studentům simulační centrum přibližující reálný chod nemocnice. Na Černé louce, přímo v centru Ostravy, jsme v loňském roce otevřeli nový City Campus, kde najdete Klastr umění a designu Fakulty umění a skvěle vybavené vnitřní i venkovní sportoviště s diagnostickou laboratoří Pedagogické fakulty.

Ostravská jde s dobou, tak pojď s ní!

5

Nasaješ vůni dálek

„Výjezd do zahraničí mi změnil život.“ Podobnými slovy komentuje zahraniční zkušenosti většina studentů. Proč? Protože si ověřili, že se dokážou sami o sebe postarat, navázali pevná přátelství, prozkoumali všechna zákoutí svých charakterů a jen tak mimochodem se zdokonalili v cizím jazyce a nasáli nové vědomosti.

A vůbec se nemusíš držet při zemi, možností je opravdu velké množství. Kromě evropských zemí můžeš navštívit i exotičtější kouty světa, ke kterým patří Mexiko, Thajsko, Japonsko nebo třeba Austrálie.

Prozkoumej svět s Ostravskou. Stačí si vybrat, na jakou cestu se vydáš.

6

Okusíš pravý studentský život

Černá Ostrava je jen historií. Z Ostravy se stalo pestré studentské město, které žije kulturou i sportem. A značný podíl na tom má i Ostravská univerzita – v rukou studentů je slavný ostravský Majáles, proslulé Ostravské hokejové derby i nespočet menších akcí, jako jsou workshopy, výstavy, koncerty, tematické párty nebo dobročinné a sportovní akce.

V Ostravě se nudit nebudeš. Ani přes den, ani v noci. Ani ve všední dny, ani o víkendu. Nikdy.

7

Pečujeme o přírodu i o naše zdraví

Na Ostravské si ceníme přírody, která nás obklopuje. Zazelenala se nám Ostrava, za rohem máme jak Beskydy, tak Jeseníky. V horách čerpáme energii a inspiraci, ale také sázíme stromy v lesích zpustošených kůrovcem. Životní prostředí nejen studujeme, ale cítíme k němu i osobní závazek.

Kromě toho nás na Ostravské baví zdravý a udržitelný životní styl, v rámci Evropského týdne udržitelnosti jsme organizovali například swap či úklid odpadu podél silnice. Naši vědci a studenti směřují svůj zájem na oblasti, které mají bezprostřední vliv na kvalitu lidského života. Nutriční terapie, fyzioterapie nebo trenérství jsou toho příkladem. Na duševní zdraví se pak zaměřují jak na Katedře psychologie, tak v našem Poradenském a kariérním centrum –⁠ právě to organizuje například akci Týden s mindfulness.

Starejte se s námi o přírodu, o společnost a taky o sebe.

8

Budeš součástí pulzujícího a dynamického města

Ostrava. Město, které raketově roste a svou industriální minulost přetváří ve svou silnou stránku. Díky tomu vznikají unikátní místa: z vysoké pece je slavný Bolt Tower s kavárnou, z plynojemu je koncertní sál Gong a v prostorách bývalého dolu vyrostlo zázemí pro umělce.

V Ostravě si užiješ hudební festivaly, odvážné divadelní scény, galerie a kulturní kluby, jejichž program plní zapálení umělci a kreativci. Jedinečnou atmosféru města z velké části tvoří studenti.

Ostrava je vlak, který se rozjíždí, a ačkoli v posledních deseti letech urazil velký kus cesty, ten největší boom město teprve čeká. A to je příležitost i pro tebe – využij prostor plný neobjevených možností.

Užij si jedinečnou atmosféru moderního města s těžními věžemi nad hlavou.

9

Ovlivníš nejen svou budoucnost

Máš nápady a přání, jak by měl fungovat svět? Nebo třeba jeho malá část – ta, kterou chceš studovat? Ostravská univerzita tvé vize ráda podpoří. Už během studia se můžeš zapojit do projektů, které mají reálný dopad a řeší problémy, a to nejen našeho regionu. A vybavíme tě schopnostmi a zkušenostmi tak, abys v tom mohl pokračovat i jako absolvent naší univerzity.

Pokud bereš své poslání vážně a chceš dělat více, než si jen odsedět svůj čas na cvičeních a přednáškách, pokud chceš vidět výstupy své práce v praxi a zároveň poznat, jak to v dané branži chodí, jsi u nás na správné adrese. Právě takové studenty Ostravská univerzita chce a potřebuje!

Na Ostravské se ti otevře celý svět, který můžeš měnit k lepšímu.

10

Jsme univerzita pro všechny

Dveře Ostravské univerzity jsou otevřené pro studenty se zrakovým, sluchovým a pohybovým postižením, se specifickými poruchami učení, poruchami autistického spektra a psychickým či chronickým onemocněním včetně těch s narušenými komunikačními schopnostmi.

Studentům můžeme vyjít vstříc s termíny, pomoct se zorientovat, poskytnout osobního asistenta či zajistit jim kompenzační pomůcky. Překonávat překážky ve vysokoškolském studiu pomáhá studentům i jejich pedagogům už více než 15 let univerzitní Centrum Pyramida.

Začínáš pracovat, zkoušíš poprvé podnikat nebo zakládáš rodinu? Na Ostravské univerzitě ti pomůžeme, ať už se tvůj život ubírá jakýmkoli směrem.

Na individuální přístup a pomoc ve všech složitých životních situacích se na nás můžeš spolehnout.