Dny otevřených dveří, veletrhy a další možnosti

Co všechno na Ostravské nabízíme, ti nejlépe řekneme osobně. Představíme ti univerzitu, všechny fakulty, studijní programy a specializace, stejně jako celou škálu aktivit, možností a služeb, které studentům nabízíme.

Den otevřených dveří na fakultách Ostravské univerzity

Novinka: Přírodovědecká fakulta OU si připravila ještě jeden Den otevřených dveří PřF OU, na který se můžeš těšit už 18. prosince 2023!

Na všechny zájemce o studium na Ostravské univerzitě se těšíme v Ostravě na všech našich fakultách v pátek 26. ledna 2024. Prohlédneš si vybrané fakulty a jejich zázemí, setkáš se s vyučujícími, studijními poradci i současnými studenty a uděláš si jasnou představu o tom, kde začneš svůj příběh po úspěšném absolvování přijímacího řízení.

Pokud máš už teď nějaké otázky, neváhej se na nás obrátit. Využít můžeš kontakty na studijní oddělení jednotlivých fakult nebo naše Poradenské a kariérní centrum, kde tě vždy rádi nasměrují na tu správnou cestu.

Po návštěvě našeho hlavního dne otevřených dveří bude zbývat už jen poslední krok, kterým odstartuješ cestu za svým jedinečným životním příběhem. A to podat si přihlášku na svůj vysněný obor na Ostravské univerzitě! E-přihláška bude otevřena od 15. listopadu 2023 do 15. března 2024.

Gaudeamus Brno a Gaudeamus Bratislava

Nejprve Bratislava, pak Brno. Společně se nám na Gaudeámech daří vytvořit atmosféru, o které si u v těchto městech ještě dlouho vyprávějí. Můžeš nás navštívit v našich expozicích na veletrzích pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Akadémia v Bratislavě (10.–12. října 2023) a Gaudeamus v Brně (31. října – 3. listopadu 2023). Na ty vždy vyrážíme s pečlivě připraveným týmem studentů a studijních poradců, kteří vám pomohou zorientovat se v pestré nabídce studia na Ostravské univerzitě, složitostech přijímacího řízení a tom, co studium vámi vybraných studijních programů vlastně znamená a kam vás studium zavede. Budeme tady pro vás a vaše otázky.

Online veletrh VysokéŠkoly.cz

Své brány jsme i letos otevřeli také online cestou. I když víme, že je vždy lepší svou budoucí univerzitu navštívit osobně, ne každému to musí vyjít a je dobré mít alternativu, kde se zeptat na základní věci a nechat se nasměrovat na ty správné informace a získat cenné kontakty.

Děkujeme, že jste se nás 22. a 23. listopadu na online veletrhu VysokéŠkoly.cz ptali na vše, co vás zajímalo.

Live Q&A se studenty Ostravské

Také letos pro zájemce o studium na Ostravské univerzitě připravujeme kromě dnů otevřených dveří také „otázky & odpovědi“ živě na našem instagramovém profilu. Setkáš se se současnými studenty ze všech našich šesti fakult a zeptáš se přímo jich – na studium, na vyučující, na Ostravu, zkrátka na cokoliv, co tě zajímá. Nikdo jiný ti totiž neodpoví lépe a na základě vlastních zkušeností než samotní studenti. O termínu konání našich Live Q&A dáme vědět. Tohle si nenech ujít!

Záznamy z minulých live Q&A a mnoho dalšího najdeš na Instagramu Ostravské univerzity.

Tady začíná tvůj příběh. Vybírej své budoucí studium pečlivě, pamatuj na to, co tě baví, a nezapomeň, v čem chceš vynikat.

 

Mnoho dalšího najdete na našem YouTube kanálu. S jakýmikoliv dotazy se můžete obrátit na naše studijní odděleníporadenské centrum, stále jsme pro vás k dispozici taky na FacebookuInstagramu.