Dnešní hrdinové nenosí brnění, ale bílý plášť

Na Ostravské máme stále otevřeno!

Poznej Lékařskou fakultu Ostravské univerzity

▼▼▼

Špičkové vybavení, nízké počty studentů, individuální přístup, intenzivní praxe, inspirativní osobnosti, široké možnosti zapojení se do vědy a výzkumu, stimulující a motivující studentské prostředí a otevřenost světu – to všechno jsou faktory, díky kterým ostravskou LF opouštějí výborní absolventi, kteří velmi snadno nacházejí uplatnění nejen v Moravskoslezském kraji, který mladou lékařskou krev tolik potřebuje. Nejmladší Lékařská fakulta v České republice svým vznikem přispěla k dalšímu významnému rozšíření humanitního vysokoškolského vzdělávání v regionu.

Co můžeš studovat na LF OU?

Všeobecné lékařství

LF OU je sice nejmladší, ale právě díky tomu se pyšní špičkovým vybavením laboratoří a připravuje pro své studenty cvičnou nemocnici, která se  od reálného provozu příliš neliší. Navíc zde působí významné osobnosti z řad lékařů, od kterých můžeš čerpat nejen zkušenosti, ale také inspiraci.

Ošetřovatelství

Sestry a ošetřovatelé jsou často v kontaktu s pacientem více než samotný lékař. Proto je jejich pozice nenahraditelná a často rozhoduje o tom, jak se pacienti cítí. Pokud chceš i ty pomáhat v první linii, je všeobecné ošetřovatelství nebo pediatrické ošetřovatelství ideální cestou. V navazujícím stupni pak nabízíme studium ošetřovatelské péče v geriatrii či psychiatrii. Pokud by vám ani tento stupeň vzdělání nestačil, v ošetřovatelství můžete získat i doktorát!

Zdravotnické záchranářství

Jsi akční člověk, který vyhledává dramatické situace, umí zareagovat rychle, ale taky podle pravidel? Pak jsi ideálním adeptem pro profesi záchranáře!

Ochrana a podpora veřejného zdraví

Státní dozor, projekční a konzultační organizace, pracovně lékařská péče. Obor Ochrana veřejného zdraví má široké možnosti uplatnění a otevře ti cestu na zajímavé pozice v oblasti zdravotnictví a hygieny. průmyslu nebo jako učitel.

Laboratorní diagnostika

Pokud tě láká prostředí laboratoří, zkumavek a pipet, od odběru vzorků přes jejich uchování až po laboratorní zpracování, tvou příležitostí je profese Zdravotní laborant.

Porodní asistence

Pomáhat ženám v těhotenství, při porodu a v šestinedělí. To je hlavní poslání porodních asistentů, kteří se spolu s lékaři starají o zdraví nastávajících a čerstvých maminek a novorozenců. Staň se tím, kdo je nejdůležitější při příchodu nového života.

Fyzioterapie

Fyzioterapie je obor, který se zabývá pohybovým aparátem z pohledu diagnostiky, prevence i léčby. Uplatnění najdeš nejen ve zdravotnických zařízeních, ale taky třeba mezi profesionálními sportovci.

Ergoterapie

Obor, který doslova pomáhá lidem vracet se do hry života – po fyzické i psychické stránce. Pokud tě láká lidem pomáhat a podporovat je, může být Ergoterapie správnou cestou.

Nutriční terapie

Pomáhat lidem vrátit se do formy a zlepšit nejen svou fyzickou kondici, ale také a zejména upevnit zdraví tím, že nastaví správný životní styl. To je hlavním posláním nutričních terapeutů, kteří každému klientovi připravují na míru šitou cestu za svým cílem.

Intenzivní péče

Intenzivní péče je atraktivní program, který láká svoji dynamikou, vysokými nároky na znalosti a dovednosti odborné i technické a také osobnostní kvality. Uplatníte se jako sestra pro intenzivní péči, a to včetně pracovních funkcí na různých úrovních managemetu ve zdravotnictví.

Dny otevřených dveří

Děkujeme všem návštěvníkům našich Dnů otevřených dveří Lékařské fakulty OU za zapojení a za návštěvu – online 6. ledna i prezenčně 28. ledna 2022.

Live Q&A se studenty Lékařské fakulty OU na Instagramu

Jaké je studium na LF v Ostravě? Jací jsou vyučující? Jaké jsou výhody a nevýhody fakulty? Ptali jste se na vše, co vás zajímá, přímo současných studentů – živě 🔴📲 na našem Instagramu. Pokud jste nebyli u toho, udělejte si pohodu u záznamu.

Katedry představují své studijní programy (2021):

Podívej se na detailní přehled všech studijních programů na Lékařské fakultě Ostravské univerzity a pošli e-přihlášku!