Tady začíná tvůj příběh

Tvůj příběh, tvoje univerzita.

Poznej blíže Lékařskou fakultu OU

Špičkové vybavení, nízké počty studentů, individuální přístup, intenzivní praxe, inspirativní osobnosti, široké možnosti zapojení se do vědy a výzkumu, stimulující a motivující studentské prostředí a otevřenost světu – to všechno jsou faktory, díky kterým ostravskou LF opouštějí výborní absolventi, kteří velmi snadno nacházejí uplatnění nejen v Moravskoslezském kraji, který mladou lékařskou krev tolik potřebuje. Nejmladší Lékařská fakulta v České republice svým vznikem přispěla k dalšímu významnému rozšíření humanitního vysokoškolského vzdělávání v regionu.

Co můžeš studovat na LF OU?

Všeobecné lékařství

LF OU je sice nejmladší v republice, ale právě díky tomu se pyšní špičkovým vybavením laboratoří. Připraveno je pro studenty také moderní simulační centrum, které se od reálného provozu příliš neliší. Navíc zde působí významné osobnosti z řad lékařů, od kterých můžeš čerpat nejen zkušenosti, ale i inspiraci.

Zubní lékařství

Studium zubního lékařství zaměřené individuálně na studenta, nikoliv jen na skupinu studentů. Lékařská fakulta OU nabízí rodinné přátelské prostředí, moderní výukové prostory držící krok s aktuálními technologiemi ve vzdělávání nebo medicíně. Nedílnou součástí studia stomatologie u nás je praktická výuka, praxe v podobě stáží v hlavních oborech v rozsahu minimálně 4 souvislých praxí v ordinacích praktických zubních lékařů.

Všeobecné a pediatrické ošetřovatelství

Sestry a ošetřovatelé jsou často v kontaktu s pacientem více než samotný lékař. Proto je jejich pozice nenahraditelná a často rozhoduje o tom, jak se pacienti cítí. Pokud chceš i ty pomáhat v první linii, je Všeobecné ošetřovatelství nebo Pediatrické ošetřovatelství ideální cestou.

Zdravotnické záchranářství

Jsi akční člověk, který vyhledává dramatické situace, umí zareagovat rychle, ale taky podle pravidel? Pak jsi ideálním adeptem pro profesi zdravotnický záchranář!

Ochrana a podpora zdraví

Důležitá nejen během pandemie a epidemie, ale i pro státní dozor, projekční a konzultační organizace či pracovně lékařskou péči. Program Ochrana veřejného zdraví má široké možnosti uplatnění a otevře ti cestu na zajímavé pozice v oblasti zdravotnictví a hygieny.

Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví

Pokud tě láká prostředí laboratoří, zkumavek a pipet, od odběru vzorků přes jejich uchování až po laboratorní zpracování, tvou příležitostí je profese zdravotního laboranta.

Porodní asistence

Pomáhat ženám v těhotenství, při porodu a v šestinedělí. To je hlavní poslání porodních asistentek, které se spolu s lékaři starají o zdraví nastávajících a čerstvých maminek a novorozenců. Staň se tím, kdo je nejdůležitější při příchodu nového života.

Fyzioterapie

Fyzioterapie je studijní program, který se zabývá pohybovým aparátem z pohledu diagnostiky, prevence i léčby. Uplatnění najdeš nejen ve zdravotnických zařízeních, ale taky třeba mezi profesionálními sportovci.

Ergoterapie

Absolventi tohoto programu doslova pomáhají lidem vracet se do života – po fyzické i psychické stránce. Pokud tě láká lidem pomáhat a podporovat je, může být Ergoterapie správnou cestou.

Nutriční terapie

Pomáhat lidem vrátit se do formy a zlepšit nejen fyzickou kondici, ale také upevnit zdraví nastavením správného životního stylu. To je hlavním posláním nutričních terapeutů, kteří každému klientovi připravují na míru šitou cestu za jeho cílem.

Radiologická asistence

Staň se odborníkem na radiační ochranu při aplikaci ionizujícího záření v medicíně. Uplatnění najdeš nejen v nemocnicích, ale také v soukromých ambulancích, v radiodiagnostice, radioterapii i nukleární medicíně.

Live Q&A se studenty Lékařské fakulty OU na Instagramu

Jaké je studium na LF v Ostravě? Jací jsou vyučující? Jaké jsou výhody a nevýhody fakulty? Ptali jste se na vše, co vás zajímá, přímo současných studentů – živě 🔴📲 na našem Instagramu.

 

Další Q&A chystáme, sledujte instagramový profil @ostravska_uni!

Katedry představují své studijní programy:

Podívej se na detailní přehled všech studijních programů na Lékařské fakultě Ostravské univerzity a pošli e-přihlášku!