Bez solidarity umírají lidé i společnost

Ovlivni nejen svou budoucnost

Poznej Fakultu sociálních studií Ostravské univerzity

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ:

Den otevřených dveří naší Fakulty sociálních studií OU se koná 1. března 2021. Pro zájemce o studium jsme připravili talk show se zástupci fakult Ostravské univerzity, na které se můžete už nyní podívat zde na webu a na YouTube kanálu OU. Na co dalšího se však můžete těšit?

 

Od 16:00 pro Vás bude na chatu zde na webu studijní poradkyně Terka, která vám poradí se vším, od výběru studia až po detaily přijímacího řízení.

 

V 19:00 začíná Live Q&A se studenty Fakulty sociálních studií OU, to si nenechte ujít!

 

!!! Celý den probíhá soutěž o merch Ostravské univerzity – stačí k Talk Show s FSS OU na YouTube napsat do komentářů odpověď na otázku: „Jak se jmenuje děkanka Fakulty sociálních studií Ostravské univerzity?“ Z odpovědí jednoho z Vás náhodně vybereme a výherce vyhlásíme po 19:00 v rámci Live Q&A se studenty FSS OU.

 

Náš chat používá Cookies třetích stran, pokud nevidíte ikonku chatu v pravém dolním rohu, povolte si v nastavení prohlížeče všechna Cookies, abyste s námi mohli začít chatovat.


 

Live Q&A se studenty FSS OU od 19:00

Talk Show s FSS OU:

Chceš pomáhat lidem v obtížných životních situacích? Sociální spravedlnost
a lidská práva tě nenechávají chladným? Chceš zvyšovat porozumění
a solidaritu ve společnosti? Staň se součástí změny, která společnost spojuje
a posiluje. Fakulta sociálních studií Ostravské univerzity ti umožní se už během studia zapojit do projektů i výzkumů a podílet se na aktivitách, které hýbou naší společností.

 

Díky intenzivní praxi, na které si FSS zakládá, nachází 95 % absolventů fakulty zaměstnání ihned po studiu.

Co můžeš studovat na FSS OU?

Sociální práce

Láká tě pomáhat těm, kteří neměli v životě příliš štěstí, narodili se s hendikepem nebo v sociálně vyloučených komunitách? Staň se odborníkem pro sociální práci a pomáhej – buď přímo v terénu nebo nepřímo ze strategických pozic na úrovni obce, kraje, státu nebo mezinárodních organizací.

Zdravotně-sociální péče

Rehabilitační ústavy, stacionáře, hospice, nemocnice, léčebny, domovy se zvláštním režimem i neziskové organizace neustále hledají odborníky, kteří ovládají zdravotnickou i sociální stránku péče o klienty. Můžeš se zabývat prevencí, diagnostikou, sociální prací, paliativní nebo rehabilitační péčí.

Katedry představují své studijní programy: