Umění měnit obraz světa

Stále je možné podat přihlášku!

Poznej Fakultu umění Ostravské univerzity

▼▼▼

Fakulta umění Ostravské univerzity si zakládá na otevřeném, svobodném a stimulujícím prostředí. Pro své studenty aktivně vytváří reálné klima hudebního i výtvarného provozu a vyhledává další příležitosti pro realizaci jejich vlastních projektů. Nízké počty studentů umožňují intenzivní spolupráci i osobní přístup mezi studenty a akademiky, v jejichž řadách najdete jména v Česku i ve světě uznávaných umělců. V neposlední řadě Fakulta umění nabízí široké možnosti vycestování do zahraničí.

Co můžeš studovat na FU OU?

Grafický design a vizuální komunikace

Ateliér grafického designu „Text, forma, funkce“ je místem setkávání studentů, umělců, architektů a designérů. Místem pro dialog, umělecké vyjádření i výzkum. Staň se i ty jeho součástí.

Produkce v kulturních a kreativních odvětvích

Umění řídit kulturní provoz může být pro jednoho možnost, pro druhého nutnost. Mít umělecké vzdělání, a přitom zvládnout zorganizovat a řídit festival může být jednou z Tvých budoucích cest.

Komorní hra

Otevřeme vám prostor pro samostatné a svobodné hledání tvůrčí cesty. Budete si moci budovat repertoár komorního seskupení během studia. Přihlásit se mohou jak již fungující komorní soubory, tak i jednotlivci.

Grafika a kresba

Grafika a kresba jsou obory, jejichž absolventi nemají nouzi o uplatnění – naopak, po schopných graficích je na trhu práce obrovský hlad. Na Fakultě umění se navíc můžeš zaměřit také na nové metody a technologie v prostředí počítačových her, interaktivních webových aplikací nebo mappingu.

Intermediální umění

Médium nemusí být vnímáno jen jako umělecká forma na bázi konceptuálního umění, ale také jako výsledek smyslového vnímání a počínání. Pokud tě lákají neotřelé formy umění, právě na této katedře dostaneš prostor.

Dechové nástroje

Rozvíjej své dovednosti i umělecky tvůrčí a osobitý přístup k formě a obsahu hudebního díla. Získej umělecko- interpretační úroveň ve hře na nástroj, která ti umožní uměleckou kariéru.

Strunné nástroje

Interpretovat budeš skladby od minulých staletí až po současnost, budeš rozvíjet nejen tvůrčí, ale také intelektuální schopnosti a vytvoříš si vlastní osobitý přístup k formě i obsahu hudebního díla.

Zpěv

Opera, opereta, muzikál, divadla, sbory i komorní vokální ansámbly jsou jednou sférou možného uplatnění. Tou další je pracovat v produkci, koncertních agenturách, hudebních vydavatelstvích a podobně.

Klávesové nástroje

Staň se profesionálním korepetitorem, sólistou nebo členem komorních sborů. Uplatnění najdeš také v kulturních organizacích, veřejných institucích, televizích, rozhlasech nebo koncertních agenturách.

Malba

Studovat můžeš ve dvou ateliérech: Ateliér „Malba I“ směřuje studenta ke klasickým zobrazovacím metodám v malbě, ateliér „Malba II“ má konceptuální a intermediální přesahy. Budeš pracovat na  tematických klauzurních úkolech, které rozvíjí výtvarné cítění a myšlení stejně jako technické a technologické dovednosti.

Sochařství – volná tvorba

Sochařské principy jsou limitovány, ale v možnostech jednoho lidského života jsou nevyčerpatelné. Pokud tě láká sochařství, ve kterém se snoubí rozum, cit i fyzická síla, na Ostravské univerzitě dostaneš dostatek prostoru pro své vlastní tvůrčí počiny i jejich prezentaci.

Dny otevřených dveří

Děkujeme všem návštěvníkům našich Dnů otevřených dveří Fakulty umění OU za zapojení a za návštěvu – online 10. ledna i prezenčně 28. ledna 2022.

Live Q&A se studenty Fakulty umění OU na Instagramu

Jaké je studium na FU v Ostravě? Jací jsou vyučující? Jaké jsou výhody a nevýhody fakulty? Ptali jste se na vše, co vás zajímá, přímo současných studentů – živě 🔴📲 na našem Instagramu. Pokud jste nebyli u toho, udělejte si pohodu u záznamu.

Katedry a ateliéry Fakulty umění OU:

Podívej se na detailní přehled všech studijních programů na Fakultě umění Ostravské univerzity a odešli e-přihlášku!